Konsultacje z rodzicami odbędą się 18 października o godzinie 17.00 ZAPRASZAMY!

Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole.

Dzień Edukacji Narodowej – to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej , która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazwany jest Dniem Nauczyciela. Z tej okazji 12 października br. w naszej szkole odbyła się akademia dla klas 4-6 przygotowana przez klasę V a pod kierunkiem wychowawcy pani Barbary Ujmy. Dla klas 1-3 akademię przygotowała klasa 2 a pod opieką wychowawcy pani Beaty Pietrzak.  Uczniowie śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy nauczycieli. W części oficjalnej głos zabrał dyrektor Jacek Włodyka, który złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom piękne gruszki i drobne upominki.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych.

W dniu 10 października 2017 w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych uczniów jak również ich rodziców. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzonych powitał dyrektor szkoły mgr Jacek Włodyka. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci prezentowali swoje umiejętności. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze.  Zgromadzonym rodzicom bardzo podobały się występy swoich pociech za które nagrodzili je gromkimi  brawami. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar przedstawicieli klas pierwszych oraz pasowanie przez dyrektora Jacka Włodykę pierwszoklasistów specjalnym ołówkiem.

Wychowawcami klas pierwszych zostały:

klasa  A – mgr Anna Patro

klasa B – mgr Renata Krawczyk ( obecnie zastępuje mgr. Anna Mistrzak)

klasa C – mgr Danuta Ziemnicka

XXII   MIĘDZYSZKOLNY

KONKURS  RECYTATORSKI

Dla dzieci szkół podstawowych

„B R Z E C H W A Ł K I”

CELE KONKURSU:

1. Inspirowanie uczniów szkół podstawowych do twórczych i  samodzielnych poszukiwań  w zakresie
    literatury polskiej  dla dzieci.
    2. Popularyzowanie twórczości dziecięcej Jana Brzechwy.
    3. Szczególna dbałość o kulturę żywego słowa i piękno mowy ojczystej.

REGULAMIN:

Czytaj więcej: KONKURS  RECYTATORSKI    „B R Z E C H W A Ł K I”

Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.