Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

PATRIOTYCZNY PIKNIK SZKOLNY Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 30 września 2018 r. na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie odbył się Piknik Szkolny z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości. W tym roku szkolnym postawiono na akcent patriotyczny w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Dominowała kolorystyka biało - czerwona, a uczniowie i cała społeczność szkolna nie zapomnieli o galowych strojach oraz kotylionach.

Pielęgnowanie patriotyzmu już od najmłodszych lat i pamięć o tak ważnej rocznicy to główna idea tej imprezy. Nie zabrakło więc występów uczniów śpiewających pieśni patriotyczne z tamtego okresu, tańca z flagami czy też prezentacji i historii stroju żołnierskiego z 1919 roku.

Doskonała organizacja sprawiła, że również zgromadzona publiczność aktywnie uczestniczyła w pikniku. Dużym zainteresowaniem cieszył się przegląd piosenki polskiej „Jaka to melodia?” z drużynami złożonymi z rodziców uczniów SP nr 42, quiz „Co wiemy o Polsce?”, kalambury oraz pokaz tańca standardowego i latynoamerykańskiego w wykonaniu Mai Szmigielskiej oraz Oskara Dobrowolskiego. Organizatorzy wspólnie z rodzicami uczniów zadbali także o dodatkowe atrakcje, takie jak: sklepik „Kot w worku”, grill, stoisko z jesiennymi przetworami, kawiarenka z ciastami, wata cukrowa, popcorn, stoisko z napojami czy frytkami.

Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć autentyczne pamiątki z czasów Polski walczącej, niepodległej, a także plakaty z wystawy konkursowej „Kocham Cię Polsko” wykonane przez uczniów klas 0-III.