Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 5 października 2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Głośnego Czytania „Mistrz głośnego czytania” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Organizatorem konkursu była Pani Ilona Ślęzak.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III, a udział w nim wzięli uczniowie klasy II a (wychowawca: Pani Anna Patro) oraz uczniowie klasy III a (wychowawca: Pani Beata Pietrzak).

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania czytelnictwem, doskonalenie techniki głośnego czytania oraz dbanie o poprawność i płynność czytania.

Konkurs odbył w się w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie czytali przygotowany przez siebie tekst, w drugim- czytali tekst nieznany, który wylosowali.

Komisja Konkursowa w składzie: Pani Beata Caban, Pani Agnieszka Rabenda-Luto, Pani Katarzyna Pawlak wyłoniła laureatów, zwracając szczególną uwagę na: technikę czytania (tempo, poprawność), wyrazistość, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce: Paweł Malanowski (kl. IIIa);
  • II miejsce: Jacek Świerczyński (kl. II….);
  • III miejsce: Amelia Ciesielska (kl. II….).

Wyróżnienia otrzymali:

• Weronika Boral (kl. IIIa);
  • Piotr Leśnikowski (kl. IIIa);
  • Zuzanna Mierczak (kl. II….);
  • Gabriela Pustuł (kl. II…..).

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.