Katwijk 23 – 27.11.2016r

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-7 odbędzie się 22 czerwca.

Sprawozdanie z wizyty w Katwijk

W dniach 23.11 – 27.11.2016r. odbyła się kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus +. Koordynatorka projektu mgr  Edytą Wójcik i pan Dyrektor Szkoły mgr Jacek Włodyka gościli po raz drugi w holenderskiej szkole w Katwijk, malowniczym małym nadmorskim miasteczku na północy Holandii. Była to już trzecia wizyta w tym miasteczku.

W trakcie pobytu zaproszeni nauczyciele zwiedzili szkołę, gdzie bardzo serdecznie zostali przywitani przez Dyrekcję, pracowników szkoły oraz uczniów. Podczas wizyty w szkole  wszyscy nauczyciele uczestniczący w projekcie przeprowadzili lekcje, a nasi nauczyciele –lekcję o Świętach Bożego Narodzenia w Polsce. Słowa, których uczniowie uczyli się w czasie lekcji, okazały się całkiem łatwe i byliśmy zaskoczeni z jak łatwością niektórzy je wymawiają. Uczniowie byli zachwyceni i lekcją i językiem polskim. Na koniec lekcji przy dźwiękach gitary wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Cicha noc”. W czasie naszej wizyty odbywały się spotkania projektowe, w ramach których każdy kraj zaprezentował ostatnią grę edukacyjną oraz prototyp gry elektronicznej.  Dzięki pomocy naszego absolwenta Janka Bartuli, mogliśmy się pochwalić całkiem udaną grą gramatyczną utrwalającą różne formy czasowników w języku angielskim. Omówiliśmy też zasady wspólnej gry, której ostateczną wersję zobaczymy i przetestujemy na kolejnym spotkaniu w Częstochowie.

W dniach 13-15.02.2017 r. w naszej szkole gościła pani koordynator projektu Erasmus +, pani Flora Ellis. W ramach wizyty wszystkie klas z pionu klas IV-VI miały możliwość udziału w lekcji, którą przeprowadziła pani Flora z pomocą koordynatorki projektu z naszej szkoły, pani Wójcik. Jak zwykle zajęcia były entuzjastycznie przyjęte przez dzieci – dzieci tworzyły mini książeczki o drzewach i zwierzętach , a starsi uczniowie rozmawiali o filmach i grali w europejskie BINGO. Pani koordynator pochwaliła uczniów za świetną znajomość języka angielskiego. Mamy nadzieję, że już niedługo Pani Flora znów do nas zawita. Czekamy z niecierpliwością i dziękujemy J