foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nie prześpij drugiego półrocza. Weź się od razu do pracy.

Uroczysty apel z okazji

Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja

Jak co roku uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W ostatnim dniu zajęć poprzedzającym wspomniane święto odbył się uroczysty apel z tej okazji. Chór szkolny pod kierunkiem Pani Danuty Kościelniak przygotował krótki koncert pieśni patriotycznych z tamtego okresu. Cała społeczność szkoły oddała hołd i szacunek twórcom pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Nasza ustawa zasadnicza była na owe czasy wspaniałym osiągnięciem  i dowodem, że jesteśmy społeczeństwem dojrzałym, które szanuje demokrację i wnosi znaczący wkład w jej rozwój w Europie i świecie. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii

 

Jubileusz

Dziennik elektroniczny

Sieciaki

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie Rights Reserved.