foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

Sprawozdanie z wizyty w szkole w Sherborne, w Anglii 7-11.06.2017r.

W dniach 7-11.06.2017 r. koordynator projektu mgr Edyta Wójcik wraz z Panem Dyrektorem mgr Jackiem Włodyką, panią mgr Danutą Ziemnicką i panem mgr Andrzejem Stankiewiczem uczestniczyli  ostatniej, podsumowującej wizycie projektowej w Sherborne w Anglii.

Pierwszego dnia powitał nas Pan Dyrektor John Moore w czasie specjalnego spotkania z wszystkimi uczniami i uczestnikami wizyty. Wszystkie szkoły partnerskie otrzymały pamiątkowe albumy ze zdjęciami z wizyt projektowych.  Następnie uczestniczyliśmy w obserwacjach lekcji prowadzonych przez angielskich nauczycieli. Odbyły się też spotkania projektowe w czasie których omówione zostały wszystkie zagadnienia związane z projektem, formą raportowania, upowszechniania rezultatów i kontynuowania działalności naszej wspólnej, projektowej strony internetowej. Kolejny dzień rozpoczęła gra na orientację (zmodyfikowana wersja hiszpańskiej gry na orientację) w pobliskim lesie. Nauczyciele z krajów partnerskich wraz z uczniami ze szkoły w Sherborne mieli za zadanie odnaleźć (z pomocą mapy) ukryte w lesie litery, a z nich utworzyć hasło związane z naturą. Zabawa była wspaniała, nawet deszcz nie był w stanie jej popsuć, a wspaniała współpraca między uczniami i nauczycielami sprawiła, że nasz kraj zajął zaszczytne drugie miejsce. Byliśmy dumni :)

Następnie odbyły się lekcje, tym razem prowadzone przez nauczycieli – gości, a obserwowane przez nauczycieli ze szkoły w Sherborne oraz pana Dyrektora. Nasza lekcja o wakacjach (wzbogacona o materiał wideo nagrany przed wyjazdem w naszej szkole z udziałem uczniów z klasy VI b) wywołała wiele emocji, radości, nie brakowało elementów rywalizacji i, co najważniejsze, cel nauczenia ich słówek związanych z wakacjami został osiągnięty. Nawet pan Moore czynnie uczestniczył w lekcji, a kolejnego dnia płynnie powtarzał słowa z lekcji:) Za świetną pracę uczniowie zostali nagrodzeni upominkami i gadżetami z Polski.

Po lekcjach, w szkole, wystawiono wszystkie gry edukacyjne i graliśmy w nie z dziećmi i rodzicami przybyłymi do szkoły. Było bardzo wesoło, a rodzice byli zachwyceni grami, które oprócz tego, że uczą, integrują też grających – dzieci między sobą oraz dzieci z rodzicami.

Następnie wraz z przybyłymi rodzicami obejrzeliśmy występy uczniów – tańce narodowe z każdego z krajów partnerskich.

Kolejnego dnia uczestniczyliśmy w wycieczce do najstarszego uniwersyteckiego miasta Oksford. Wspaniały przewodnik (student 6 roku medycyny najlepszego uniwersytetu w Oksordzie) przybliżył nam historię uniwersytetów oraz obejrzeliśmy główne, najlepsze i najstarsze uniwersytety.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Stardford-upon-Avon, mieście w których urodził się i zmarł jeden z najsłynniejszych poetów angielskich – William Szekspir.

Jubileusz

Dziennik elektroniczny

Sieciaki

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.