foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

Katwijk 09.03-16.03.2015r

W dniach 09.03 – 16.03.2015r. odbyła się trzecia wizyta w ramach projektu Erasmus +. Koordynatorka projektu mgr  Edytą Wójcik i pan mgr Andrzej Stankiewicz gościli w holenderskiej szkole w Katwijk, malowniczym małym nadmorskim miasteczku na północy Holandii. Była to już druga wizyta w tym miasteczku, poprzednia odbyła się w ramach projekt Comenius.

Kulturalną ciekawostką było zaproszenie do zwiedzenia skansenu wiatraków Zaane Schans. Niesprzyjająca aura, deszcz, wiatr i zimno nie mogły zepsuć tej atmosfery z XVII wieku.

W trakcie pobytu zaproszeni nauczyciele zwiedzili  szkołę, gdzie bardzo serdecznie zostali przywitani przez Dyrekcję, pracowników szkoły oraz uczniów. Podczas wizyty w szkole nauczyciele przeprowadzili lekcje, a nasi nauczyciele-lekcję języka polskiego. Słowa, których uczniowie uczyli się w czasie lekcji, okazały się całkiem łatwe i byliśmy zaskoczeni z jak łatwością niektórzy je wymawiają. Uczniowie byli zachwyceni i lekcją i językiem polskim. Część z nich, która będzie gościć w Polsce w czerwcu, nie może się już doczekać. W ramach rewanżu wszyscy nauczyciele – goście uczestniczyli w grze ruchowej, podczas której to dzieci sprawdzały naszą znajomość holenderskiego, wymowy, także historii i kultury Holandii. Równocześnie odbywały się spotkania projektowe, w ramach których każdy kraj zaprezentował poprawioną pierwszą grę edukacyjną oraz prototyp drugiej. Omówione zostały  również wytyczne do kolejnej wizyty w Stambule w Turcji. Każdy kraj zaprezentował postępy dotyczące projektu wspólnego Kalendarza na rok 2016. W związku z chęcią zaangażowania większej ilości dzieci w projekt, podjęto decyzję o nagraniu teledysku do piosenki Williama Pharella „Happy”. Omówiono szczegółowo sprawy raportowania, upowszechniania oraz budżetu.

Jubileusz

Dziennik elektroniczny

Sieciaki

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.