foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

Stambuł 30.09 - 4.10.2015r

30.09.-4.10.2015 r. to dni kolejnej partnerskiej wizyty w ramach programu Erasmus Plus. Następnym krajem, który gościł nauczycieli z Europy była Turcja i jej malowniczo położone, największe i najludniejsze miasto Stambuł. Koordynator Projektu mgr Edyta Wójcik i pani mgr Danut Ziemnicka reprezentowały naszą szkołę w czasie wizyty roboczej w nowoczesnym kompleksie przedszkolnym Özel  Dr. Sedat Üründül Anaokulu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż jest to najnowocześniejsze przedszkole w całym Stambule, przepięknie położone na terenie strzeżonego Kampusu – kompleksu szkół i uniwersytetu technicznego. Sale są bardzo nowocześnie urządzone, dzieci mają dostęp do tablic interaktywnych, ciekawych pomocy naukowych, w salach znajdują się drabinki, małe place zabaw, wiele ciekawych gier przestrzennych ułatwiających naukę. I chociaż jest to bardzo drogie przedszkole prywatne, chętnych do zapisów nie brakuje, a na miejsce czeka się nawet kilka lat.

Obserwacja lekcji w tym przedszkolu to ciekawe doświadczenie. Mieliśmy okazję zobaczyć lekcję muzyki, szachów, gimnastyki, języka angielskiego, opowiadania historii, ale to prowadzenie lekcji w tym przedszkolu okazało się prawdziwym wyzwaniem. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i energii. Dzieciaki otrzymały gadżety z naszego miasta, a nauczyciele wyrazili chęć przyjazdu do Polski.

W czasie spotkań grupy projektowej obejrzeliśmy wszystkie teledyski z poszczególnych krajów (już niedługo dostępne na naszej stronie). Pokazano prezentacje krajów – „Kultura w pudełku”, które przygotowali uczniowie po wcześniejszych rozmowach  na Skypie. (Nasza prezentacja dotyczyła Holandii). Omówiono szczegółowo wizytę partnerską w Sherborne, na której pojawią się też uczniowie z Polski i Holandii, oraz kryteria wyboru uczniów.

Po obfitych dniach ciężkiej pracy mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Stambułu w pigułce: Błekitny Meczet, Pałac Sułtana, Świątynię Hagia Sofia (tylko z zewnątrz niestety) oraz odbyć krótką wycieczkę po Bosforze.

Jubileusz

Dziennik elektroniczny

Sieciaki

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.