foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

Sherborn 28.11 – 2.12.2015 r.

28.11.2015 – 2.12.2015 r. to dni kolejnego spotkania w ramach realizowanego w naszej szkole programu Erasmus Plus. Tym razem koordynator projektu mgr Edyta Wójcik, dyrektor szkoły mgr Jacek Włodyka i wybrani (z grupy która dostarczyła wypełnione kwestionariusze)uczniowie szkoły odwiedzili szkołę w Sherborne. A byli to uczniowie klasy VI b :Julia Ślęzak i Jakub Błaszczyk, uczennica klasy V b Nadia Jura i uczeń klasy V a – Adam Kwiatkowski.

Głównym celem spotkania była prezentacja dwóch, przygotowanych przez każdą ze szkół, gier edukacyjnych. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli z tamtejszej szkoły, a także z pozostałych krajów partnerskich, podszkolić swoją znajomość języka angielskiego poprzez stały kontakt z rówieśnikami ze szkoły w Anglii. Poznali też koleżanki z Hiszpanii, które również przyjechały w ramach wymiany. Dodatkowo nasi uczniowie zatrzymali się u rodzin uczniów z goszczącej nas szkoły, poznając obyczaje, kulturę, jedzenie oraz styl życia mieszkańców Anglii.

Przez dwa dni uczniowie mieli okazję wypróbować w praktyce wszystkie gry, świetnie się przy tym bawiąc, grając z uczniami i nauczycielami. Każda gra poddana została wstępnej ewaluacji. Nasi uczniowie przygotowali też prezentację o sobie, swojej rodzinie i szkole, którą przedstawili wszystkim zebranym. Prezentacja została przyjęta entuzjastycznie, a nasi uczniowie biegle posługiwali się językiem angielskim.

Nauczyciele omówili poszczególne etapy realizacji projektu oraz plany na najbliższe miesiące. W przyszłym roku planujemy stworzyć kalendarz projektowy oraz kolejne gry.

Dodatkowym miłym akcentem była wizyta w odległej stolicy Zjednoczonego Królestwa – Londynie. Mieliśmy okazję zobaczyć charakterystyczne miejsca i budynki takie jak: Big Ben, Houses of Parliament, Westminter Abbey, National Gallery, Trafalgar Square, Horse Guards, London Eye, Tamizę, Hyde Park. Byliśmy „z wizytą” u Królowej Elżbiety II pod Pałacem Buckingham. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas wizyta w ogromnym Muzeum Historii Naturalnej.

Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanikaentomologia,mineralogiapaleontologia i zoologia. Dużą popularnością cieszy się symulowane trzęsienie ziemi, którego doświadczyliśmy oraz galeria dinozaurów, gdzie znajduje się ryczący, ruchomy dinozaur-robot. W głównym holu znajduje się odlew szkieletu diplodoka.

W muzeum tym można wielu eksponatów dotknąć, spróbować, wykonać różne symulacje i eksperymenty, a całość jest głównie przeznaczona dla młodszych, choć starsi też mogą się wiele nauczyć. Znajduje się tam m.in. kolekcja rybpłazów, gadówptaków i ssaków w różnych stadiach ewolucji.

Na samym szczycie galerii znajduje się plaster wycięty z pnia sekwoi o średnicy 6 metrów.

Wszystkie dni upłynęły nam bardzo pracowicie, uczniowie zyskali pewność siebie i motywację do nauki języka, a nowi koledzy i bardzo miłe przyjęcie u wspaniałych angielskich rodzin, kolejny raz uświadomili nam , że żyjemy w jednej zjednoczonej Europie i wszyscy jesteśmy do siebie podobni, posługujemy się co prawda innymi językami, ale poza tym nie ma między nami różnic J

Jubileusz

Dziennik elektroniczny

Sieciaki

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.