foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

Begles 27.02-3.03.2016 r.

27.02-3.03.2016 r. to dni kolejnej partnerskiej wizyty w ramach programu Erasmus Plus. Krajem, który gościł nauczycieli z Europy była ponownie Francja i miejscowość, w której znajduje się szkoła partnerska -Begles. Koordynator Projektu mgr Edyta Wójcik i pani mgr Danut Ziemnicka reprezentowały naszą szkołę w czasie wizyty roboczej. W trakcie wizyty miałyśmy przyjemność prowadzić lekcję z najstarszymi uczniami szkoły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczyli się polskich wyrażeń, zwłaszcza, że w nagrodę za aktywność i zapamiętanie słów zostali nagrodzeni gadżetami z Częstochowy – broszurami, cukierkami, długopisami i magnesami, które jak zawsze, w ramach promocji naszego miasta, są na takie wizyty zabierane. Obserwacja lekcji w tej szkole to też ciekawe doświadczenie. W jednej klasie uczą się dzieci w różnym wieku i nauczyciel dzieli pracę na dwie grupy: i tak, na przykład, jedna uczy się angielskiego, a druga rozwiązuje zadania matematyczne.

W czasie spotkań grupy projektowej obejrzeliśmy wszystkie sprawozdania z wizyty w Sherborne, które zostały przygotowane przez uczniów w niej uczestniczących (z Polski i Hiszpanii). Koordynatorka projektu z Hiszpanii utworzyła jeden, wspólny teledysk do piosenki „Happy”.

Przeżyliśmy też ciekawe spotkanie z rodzicami uczniów z tej szkoły. Po lekcjach, w szkole, rozstawiliśmy wszystkie gry edukacyjne, które powstały do tej pory i przez trzy godziny graliśmy w nie z dziećmi i rodzicami. Wbrew wcześniejszym obawom, pojawiła się całkiem duża grupa rodziców, którzy bardzo chętnie grali w gry. Było bardzo dużo zabawy i śmiechu, bo, jak się okazało, niewielu rodziców mówiło po angielsku. Ale zabawa była doskonała, bardzo dużo się nauczyliśmy. Rodzice byli zachwyceni grami, bardzo chętnie będą z nich korzystać w domach (wypożyczać ze szkolnej biblioteki). Omówiono szczegółowo wizytę partnerską w Polsce, na której pojawią się też uczniowie z Anglii i Holandii.

Mieliśmy okazję zobaczyć Arcachon, urokliwe miasteczko na atlantyckim wybrzeżu południowo-zachodniej Francji. Mimo, że było bardzo zimno i wietrznie, odbyliśmy długi spacer po miasteczku, a co odważniejsi mogli się wspiąć na wieżę widokową i podziwiać przepiękne widoki na całą okolicę.

Jubileusz

Dziennik elektroniczny

Sieciaki

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.