foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

Częstochowa 5 – 9.04.2017r.

W dniach 05-09.04.2017 r. odbyła się kolejna wizyta partnerska w ramach programu Erasmus plus. 11 nauczycieli z krajów partnerskich odwiedzili, po raz kolejny podczas trwania projektu, nasze miasto i naszą szkołę.

Program wizyty był jak zawsze bardzo ciekawy. Obejmował analizę prac wynikających z planu projektu – omówienie dotychczasowych działań, między innymi przygotowanych przez uczniów gier edukacyjnych, ich produkcję oraz ewaluację, przygotowanie raportów dla Agencji Narodowej, kolejnych etapów realizacji projektu.

W czwartek wszyscy goście zostali uroczyście powitani przez Pana Dyrektora, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły w sali teatralnej. W związku ze zbliżającymi się świętami, przygotowano też  specjalny konkurs - niespodziankę. Wybrany nauczyciel z każdej ze szkół partnerskich wraz z wylosowanymi przez siebie pomocnikami - uczniami naszej szkoły otrzymali zadanie – pięknie ozdobić styropianowe jajko wielkanocne. Czas pracy nad jajkami umilał wszystkim swoim śpiewem chór szkolny oraz wybrani soliści. Komisja uznała ozdobione jajka za wyjątkowo urocze i przyznała wszystkim nagrody. Goście otrzymali też prezenty związane z naszą szkołą i naszym miastem. Nauczyciele z krajów partnerskich mieli okazję zobaczyć lekcje prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły: p. Maźniewską-Dłubałę, p. R.Krawczyk, p. E. Wójcik, p. J. Ryś, P. M. Knap.  Po południu odbyło się  kolejne już spotkanie z uczniami i rodzicami uczniów naszej szkoły pod nazwą: „Godzina z grą edukacyjną”. W czasie tego spotkania zaproszeni rodzice wraz z dziećmi i nauczycielami ze szkół partnerskich mieli okazję „przetestować” wszystkie gry przygotowane przez uczniów z każdego kraju partnerskiego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci, rodzice, jak i nauczyciele mieli doskonałą zabawę i „przełamano” wszelkie bariery językowe, co widać w relacji, obecnej w szkole, TV Orion :)

Wieczorem pokazano naszym gościom ruiny zamku w Olsztynie oraz zabytkowy rynek i spichlerz.

W piątek wszyscy goście – nauczyciele przeprowadzili lekcje gościnne. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się czegoś ciekawego o krajach partnerskich, poznać niektóre słowa po francusku, nauczyć się tańca hiszpańskiego, zrobić ciekawe prace plastyczne. Po południu nasi goście, pod opieką pani Siudy, w towarzystwie, zaprzyjaźnionych z nauczycielami z projektu, absolwentów naszej szkoły: Kingi Szczygłowskiej i Kuby Błaszczyka (który pomogli w tłumaczeniu:)) zwiedzili Klasztor na Jasnej Górze, którym byli szczerze oczarowani.

Kolejny dzień również obfitował w wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy spotkania projektowego zwiedzili Warszawę, najważniejsze zabytki, Zamek Królewski oraz Muzeum Żydów Polskich.

Cała wizyta była jak zwykle niezapomniana, a wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim gościom, którzy nie szczędzili pochwał dla naszej szkoły, Dyrektora, zaangażowanych nauczycieli, wspaniałych uczniów (i ich znajomości języka angielskiego) oraz szczególnie dla Koordynatora projektu, który przygotował całą wizytę. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden projekt przed nami. Trzymajmy kciuki i do zobaczenia :) 

Jubileusz

Dziennik elektroniczny

Sieciaki

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.